Tuna Keçi Çiftliği
Gsm: 0532 454 1938
Email: info@tunakeciciftligi.com

Diğer Faaliyetlerimiz

Diğer Faaliyetlerimiz

Kendimizin ve yakın çevremizin ihtiyacını karşılamak amaçlı bitkisel üretim faaliyetleri de gerçekleştirilmektedir.

Bağcılık Faaliyeti

Çiftliğimiz bünyesinde 15 dekar üzüm bağımız bulunmaktadır.Yaklaşık 90 yıllık bir bağ olup, bölgemize has ve unutulmaya yüz tutmuş yaklaşık 15 değişik üzüm çeşidi barındırmaktadır. Klasik bağcılık yöntemlerini uyguladığımız bağımızda keçi gübresi ve bir kez kükürt uygulaması dışında her hangi bir ilaç, gübre kullanılmamaktadır.Bir aile geleneği olan bağcılık faaliyetimiz neticesinde;
Asma yaprağı (taze ve salamura), Yaş üzüm, Kuru Üzüm, Pekmez ve Sirke Üretilmektedir.
Bu ürünlerimizden kuru üzümü oğlaklarla ve tekelerle, pekmezi doğum yapan keçilerimizle (lohusa şerbeti) ve sirkeyi sindirim sistemini bozan keçilerimizle de paylaşmaktayız.

Meyvecilik Faaliyeti

Çiftliğimiz ve bağımız içerisinde yetiştirdiğimiz ağaçlarımız ile; Elma, Kayısı, Armut, şeftali, Ayva, erik, badem,dut, ıhlamur, böğürtlen üretmekteyiz.Ayrıca çocukların en sevdiği meyve olan çilekte yetiştirmekteyiz.

Sebzecilik Faaliyeti

Ağırlıkla kışlık yiyecek hazırlamak amacıyla bostan alanı olarak ayrılan 4 dekar arazimizde sebze çeşitleri yetiştirilmektedir.

Yem bitkisi Yetiştiriciliği

Keçilerimizin meraya çıkamadığı kış aylarında yem ihtiyacını karşılamaya yönelik 2012 yılında tarımsal faaliyetlere başlamış olup; işletmeye ait 40 da alanda yonca üretimine başlamış ve bununla ilgili gerekli yağmurlama sulama sistemi kurulmuştur.Ayrıca yaklaşık 80 da alanda kiralama yöntemi ile arpa, fiğ, slajlık mısır ve hayvan pancarı üretimi gerçekleştirmektedir.