Tuna Keçi Çiftliği
Gsm: 0532 454 1938
Email: info@tunakeciciftligi.com

Ürünlerimiz

Keçi Sütü

2x12 hızlı çıkış sağım sistemi ile sağılan keçi sütü, soğutma tankında hızla +40C dereceye soğutularak muhafaza edilmektedir. çiğ süt olarak süt işleyen tesislere toptan satışı gerçekleştirilmekte olup ayrıca düşük ısı pastörize edilerek 3Lt ve 5 lt hacimlerindeki tek kullanımlık paketlerde Niğde ve Ankara illerinde perakende satışımız bulunmaktadır.

Keçi Tulum Peyniri

Kaynatılmış keçi sütünden Tulum peyniri üretilmektedir.Kaynatılmış keçi sütünden klasik yöntemle üretilen Tulum peynirimiz, %100 keçi sütünden imal edilmekte olup, herhangi bir katkı maddesi içermemektedir.Üretilen keçi Tulum peynirlerimiz 4 ay olgunlaştırma süresinin tamamlanmasına müteakip 3kg ve 5kg’lık olarak satışa sunulmaktadır.
Yıl içerisinde bahar ve güz sütünden sipariş üzerine üretilmektedir.

Klasik Beyaz Peynir

Kaynatılmış %100 keçi sütünden klasik yöntemlerle üretilmektedir.%100 keçi sütünden imal edilmekte olup herhangi bir katkı içermemektedir.3 aylık olgunlaştırma aşamasından sonra satışa sunulmaktadır.
Yıl içerisinde bahar ve güz sütünden sipariş üzerine üretilmektedir.

Oğlak

Oğlak doğumları şubat ayında başlamakta olup, 2,5 – 3 ay anne sütü ile beslenerek Mayıs ayı içinde sütten kesilmekte ve satışa sunulmaktadır. Bu süre zarfında ektima, enterotoksemi, şap, çiçek aşıları ve iç dış parazit mücadelesi yapılmaktadır. Anne sütünün yanı sıra çiftlik içerisindeki özel mera alanlarında otlatılarak beslenen oğlaklar hayvan kayıt sistemine dahil edilerek küpeletdirilmekte ve satışa sunulmaktadır.Yıllık satış miktarı ortalama 200 erkek ve 200 dişi oğlaktır.

Çebiç ve Seis

1 yaşını tamamlamış ve üreme erginliğine erişmiş Çebiş ve Seis satışı yapılmaktadır.Yıllık 100 çebiş, 40 seis satışı gerçekleştirilmektedir.

Reforme Keçi

Çiftlik bünyesinde düzenli olarak sürü yenileme gerçekleştirilmekte olup, sürüden çıkarılan reforme hayvanlar satışa sunulmaktadır.

Keçi Gübresi

Keçi gübresi ağırlıkla çiftliğimizin tarımsal faaliyetlerinde kullanılmakta olup, ihtiyaç fazlası yanmış kuru keçi gübresi satışa sunulmaktadır.